пʼятниця, 21 березня 2014 р.

В Сторожницькій бібліотеці відзначили Всесвітній день поезії

21 березня - Всесвітній день поезії.

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. 
Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
Вважається, що найдавніші вірші – гімни були створені в 23 столітті до нашої ери. Автор віршів – поетеса – жриця Ен-Хеду-ана, про яку відомо лише те, що вона була дочкою аккадського царя Саргона , який завоював Ур (територія Ірану). Ен-Хеду-ана писала про місячного бога Нанне і його дочку, богиню ранкової зірки Інанне.
В День поезії у всьому світі – в установах культури, освіти, творчих колективах – відбуваються різні поетичні концерти, авторські читання, конференції та семінари, присвячені поетам і їх творчості, презентації нової поетичної літератури.
Сторожницькі читачі також долучилися до святкування і в цей визначний день вони разом переглянули фільм про історію та виникнення дня поезії, про його важливість та всесвітнє значення.Згодом діти ознайомилися з творчістю відомих поетів Прикарпаття - Андруховича Юрія, Лесів Ярослава, Дяченко Михайла та багатьох інших.
 o

Немає коментарів:

Дописати коментар